ایمیل مارکتینگ یکی از روش های ارزان و بسیار کارآمد در حوزه بازاریابی اینترنتی است که صاحبان کسب و کار میتوانند با ابزار هایی همچنون ایمیل مشتری های زیادی جذب کنند.

ایمیل مارکتینگ (Email marketing) یکی از بهترین روش های ارتباطی و تبلیغاتی برای مخاطب هدف است، امروزه بیشتر شرکت ها در تلاش اند تا به صورت هدفمند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند تا نرخ تبدیل بیشتری دریافت کنند، از سوی دیگر تمام روش‌های تبلیغاتی نیازمند هزینه نیست و با استفاده از ابزار هایی همچنون ایمیل میتوانیم مشتری های زیادی جذب کنیم، در این مطلب میخواهیم به صورت جامع پیرامون این مبحث صحبت کنیم که ایمیل مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد چنانچه قصد یادگیری این موضوع را دارید میتوانید از نکاتی که در ادامه در اختیار شما قرار میدهیم استفاده کنید.

آیا ایمیل مارکتینگ همچنان کاربرد دارد

 از زمان گسترش اینترنت در دنیا تا امروز ایمیل به عنوان یک ابزار ضروری برای کسب و کار ها شناخته شده و طبق آمار حدود 3/9 میلیارد در دنیا از ایمیل استفاده می‌کنند، ممکن است افرادی باشند که از ایمیل کمتر استفاده کنند اما قطعا همه به هر نحوی برای خود ایمیل دارند.

حالا عاشقان شبکه های اجتماعی ، مشتریان بانک ها ، دانشجویان و افرادی که از ایمیل استفاده میکنند مجبور اند ایمیلی داشته باشند، شاید فکرکنید با وجود پیام رسان های قوی خیلی کم پیش می آید که کاربران برای هم ایمیل ارسال کنند این فکر تا حدوی درست است و برای ارسال پیام خیلی کمتر استفاده میکنند اما هنوز ایمیل تنها راه رسمی برای ارتباط با کاربران است.

مراحل انجام ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ حوزه گسترده ای دارد و آموزش کامل آن در این مقاله نمی‌گنجد، اگر بخواهیم به طور خلاصه مراحل انجام آن را بیان کنیم شیوه انجام آن شامل مراحل زیر است.

1 – ایجاد استراتژی

نقطه شروع هر نوعی از بازاریابی، ایجاد یک استراتژی مناسب است. با داشتن یک استراتژی میتوانید با نظم و برنامه ریزی کار خود را پیش ببرید.

2 – گرفتن لیست ایمیل

برای شروع یک کمپین باید ابتدا لیست ایمیل داشته باشید

3 – انتخاب سرویس مناسب

برای انتخاب یک سرویس میتوانید از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنید.

4 – طراحی ایمیل 

طراحی ایمیل و فرم ثبت نام یکی از مهم ترین مراحل پیاده سازی کمپین است، این ایمیل ها باید از نظر محتوایی جذاب باشند.

5 – اتوماسیون ارسال ایمیل

می‌توانید تنظیمات ایمیل‌ را طوری قرار دهید که پس از ثبت نام ، برای مخاطب ایمیل‌هایی با محتوای کاربردی ارسال گردد.

6 – آنالیز داده‌ها

باید نتایج کمپین را در گذر زمان آنالیز کنید ، به همین دلیل به شاخص های کلیدی عملکرد KPI را به دقت بررسی کرده و اگر در کمپین به مشکل برخوردید نیاز است آن را اصلاح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *